Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Selline on endine keskerakondlane. Kui  Eestis Ida-Virumaal oleks juhtund sama mis Ukrainas, siis teaksime, kustpoolt rindejoont teda otsida.

Väljavõte riigikogu stenogrammist:

23:01 Mihhail Stalnuhhin

Aitäh, härra juhataja! Aitäh sulle, Helmen, selle eest, et sa oled nüüd siin saalis üksainus Riigikogu liige, kes on nõus kuulama seda, mida ma tahan rääkida. Juhataja peab siin olema, aga sinu valik on sinu valik. Aga neile inimestele, kes võib-olla vaatavad otseülekannet või hakkavad seda vaatama salvestust homme, neile, kes tunnevad huvi stenogrammide vastu, ma tahan jutustada paar lugu.

Ma tahan teile näidata üht pilti. See on foto. Muidugi mul on kehv printeril tehtud koopia. Aga sa näed, Helmen, see on noor ja kaunis naine ja tal on süles väike tütar. Selle naise nimi on Kristina Zuk ja tüdruku nimi on Kira. Nad elasid kunagi sellises Gorlovka linnas. Siin on seesama Kristina peale seda, kui laps sündis, väikesed jalakese ema kõrval. Laps sai peaaegu üheksakuiseks ja nad teevad esimesi samme. Ja 27. juulil 2014. aastal nad läksid oma linna parki jalutama ja see oli päev, millal Ukraina väed sooritasid esimese suurtükirünnaku elamurajoonile. Keegi ei teadnud, mida on vaja teha, et on vaja pikali maa peale. Ainult see võib kuidagi kaitsta. Inimesed jooksid ringi, hukkus 22 inimest, sealhulgas Kristina ja Kira. Need jubedad pildid. Minu hing nutab kaheksa aastat. Seda naist koos lapsega nimetatakse praegu madonnaks ja talle on püstitatud mitu mälestusmärki, ainult sellepärast, et ta on muutunud meemiks. Üle maailma tuntakse seda. Kahjuks ta ei jäänud ainsaks. See oli 27. juulil 2014.

See tore tüdruk, see on Ania Kostenko. Ta sündis 12. veebruaril 2012. Ta sai kaheaastaseks, kahe ja poole aastaseks. 13. augustil 2014 tema linna pommitas Ukraina armee. Hukkus üle 20 inimese, sealhulgas neli last. Ta elas linnas, mille nimetust võib-olla te pole kunagi kuulnud – Zugres. Peale seda on olemas suured andmed, suured tabelid selle kohta, kes ja millal Viktoria …, seitsmeaastane tüdruk, 27. juulil 2014. … seitsmeaastane … 28. juuli 14. Anastassia …, 11 kuud vana tüdruk, 7. august 2014 … … viis aastat vana, 13. august 2014 Zugres. … viis aastat vana, 13. august 14 … … kuus aastat vana, 16. aastal 2014 tapetud… Aleksander Kovalenko, viis aastat vana, 23. august 2014 Donetsk. Mul on viis minutit ja mul on siin 70 lapse nime. Nii et see sõda, millest praegu palju räägitakse, algas mitte 24. veebruaril, sealhulgas kaheksa aastat tagasi. Ja kogu see aeg on tapetud lapsi ja nende tapetute laste nimekirjad on nii Luganskis kui Donetskis ja need ületavad 1000 inimese. Ja elage sellega edasi, nii kuidas tahate. Aitäh.

Viimased uudised