Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Lõuna päästekeskuse menetlusinspektorid selgitasid, et Võrumaal Nooska külas eile gaasigrillist süttinud majatulekahju põhjustas tõenäoliselt gaasigrilli rike.

Töötavat gaasigrilli kasutati terrassil. Ilmselt selle põletis leegid miskipärast kustusid, kuid gaasi pealevool jätkus. Kui gaas saavutas tulikuuma grilli juures õhus piisava kontsentratsiooni, lahvatas see põlema ning süütas maja.

Väga oluline on õnnetuste ärahoidmiseks tutvuda gaasigrilli tehnilise ja kasutamisjuhendiga ning seda järgida!  Tehniline juhend peab jagama seadme ostjale infot kasutatava küttegaasi liigi ja lubatud rõhu kohta ning õpetama, kuidas gaasigrilli õigesti kokku panna. Kasutus- ja hooldusjuhend peab ostjale andma hoiatuse kuumenevatest pindadest, teavet, kuidas grilli hooldada ning ülevaate gaasigrilli lubatud kasutuskohtadest. Grilli töökindluse ja ohutuse tagab selle regulaarne puhastamine. Korrapärase hoolduseta koguneb rasv grilli pinnale ja see on tulele meelepäraseks roaks.

Kevadel tuleks esimese sammuna veenduda, et talvel kasutusena seisnud gaasigrill on töökorras ja ei leki. Gaasilekke kontrollimiseks sega võrdsetes osades vett ja nõudepesuvahendit ning määri sellega kõik ühenduskohad ja voolikud. Seejärel lülita gaas sisse. Kui seebist hakkavad tekkima suured mullid, on see märk voolikus olevatest väikestest aukudest või nõrkadest ühenduskohtadest. Probleemide ilmnemisel tuleb alati kutsuda spetsialist, kes oskab grilli parandada. Vigase grilli kasutamine võib ohtu seada nii, teie kui kaaslaste elu ja tervise.

Viimased uudised