Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Poeröövis kasutatud auto. Politsei pilt.

Gaasimaskis ja arvatavalt relvastatult toime pandud Haanja poeröövi kohta tuleb järk-järgult lisainfot. Teadaolevalt võttis mees pärast röövi auto peale oma pere ja sõitis Lätti.

Asjast kirjutab arvamusloos ERRi Lõuna-Eesti korrespondent Mirjam Mõttus. Ta kirjeldab juhtumit, kus röövi pealt näinud väike tüdruk näeb nüüd õudusunenägusid, kuidas ta ööbis oma parima sõbranna pool, aga siis marssis ühtäkki tuppa mees, kes hakkas talle gaasimaski pähe panema…

Alles hiljuti oli see tüdruk tunnistajaks, kuidas väikesesse Haanja poodi marssis sisse gaasimaskis mees, kes tulirelvaga ähvardades nõudis kassapidajalt raha.

Paraku polnud poeröövi ajal poes olnud viis last ainukesed, kes on selle juhtumiga seotud. Poest kahesaja euro võrra rikkamana välja läinud mees kehastus oma punases autos peale gaasimaski peast võtmist tavaliseks pereisaks. Kohe peale röövi võttis ta oma neli last auto peale ja sõitis Lätti. Kuuldavasti ostis ta ebaseaduslikult saadud raha eest isegi kasti õlut. Tema abikaasa ja laste ema kuulis kõigest sellest alles hoovile sõitnud politseilt.

Prokuratuur käsitleb toime pandud röövi esimese astme kuriteona, mille eest on võimalik saada kuni viieteist aasta pikkune vanglakaristus. Milline saab olema reaalne karistus, seda otsustab kohus. Fakt on aga see, et mõneks ajaks jääb senini pere toitmise eest hoolt kandnud mees pereelust kõrvale.

Lastega koju jääv naine kostab selle peale, et hetkel näivad kõik teised tema pärast rohkem muretsevat kui ta ise. Hakkamasaamine polevat probleem, sest lasteraha jookseb edasi. Lisaks saab vallast sotsiaaltoetust. Mehega jäädakse loomulikult kokku ja koos elatakse raske aeg üle.

Viimased uudised