Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Pildil keskel Võru piirkonnapolitseinik Elar Sarik. Lõunaeestlase foto

Laupäeva öösel päästsid Võru politseinikud Antslas 23-aastase noormehe elu, kes magas ajal, mil pliidil kõrbenud toit ja suletud ahjusiibrit tulenev ving tema elule suurt ohtu kujutas.

Sündmused said alguse sellest, kui Võru piirkonnapolitseinik Elar Sarik ja abipolitseinik Riho Lehiste leidsid Antslas toimunud ürituselt ühe kaotatud spordikoti. Kotist leitud dokumentide abil õnnestus ametnikel kindlaks teha koti omanik ning tema täpne aadress. „Otsustasime selle koti kohe omanikule viia, kuigi kui vahele oleks tulnud kiiremaid väljakutseid, poleks see tol hetkel võimalik olnud. Siis oleks koti tagastamine jäänud ilmselt järgmisele päevale,“ märkis Sarik.

Antslasse otsitava maja juurde jõudnuna märkasid politseinikud juba maja välisel vaatlusel ärevaks teinud tõika, et ühe korteri aknast tuleb suitsu. „Korter, kust suitsu tuli, oli see sama, kuhu pidimegi koti tagastama. Kuna uks oli lukustatud, tuli ohu tõrjumiseks see kohe maha võtta. Toast omakorda leidsime teadvuse kaotanud noormehe,“ kirjeldas Sarik.

Politseinikud tõid mehe kiirelt hoonest välja ning kohale saabunud meedikud asusid teda turgutama. Õnneks mees haiglaravi ei vajanud, temaga on kõik korras.

„Kohapeal oli näha, et eelnevalt oli toas ahju köetud, siibrid suletud ning samas kõrbes pliidil ka toit. Kuna noormees oli joobes, ei suutnud ta tekkinud ohtu ise adekvaatselt hinnata. Tema elu oli selgelt suures ohus ning abi saamata võinuks tagajärjed olla väga traagilised,“ märkis Sarik.

„Näis, et kui keset ööd tekib teinekord mõte omanikule leitud vara tagasi viia, siis tulemus võib olla palju suuremgi kui rõõm tagasi saadud varast. Seekord saime koguni selle koti omaniku elu päästa,“ oli Sarik rahul.

Kommentaarid

Viimased uudised