Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Esmaspäeval, 1. juulil teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Lätis Lielvārde lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennu aladel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 1. juulil Ida-, Edela-, Lõuna- ja Kesk-Eesti madallennu aladel ajavahemikul 14:00 kuni 16:00. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad piirkonnad ja osad oma õhuruumist. Madallendude harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis. Ämari lennubaasi lennuraja remondi tõttu paiknevad hävituslennukid hetkel ka Lätis Lielvārde lennubaasis.

Viimased uudised