Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende Ämari lennubaasis teenivad Poola õhuväe piloodid hävituslennukitel F-16. Madallennud toimuvad madallennu aladel ja kaitseväe keskpolügooni ümbruses.

Madallennud toimuvad 5. veebruarist kuni 11. veebruarini Ida-, Kesk- ja Lõuna-Eesti madallennu aladel ja Kaitseväe keskpolügooni ümbruses mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul 09:00 kuni 21:00. Lennutegevuse täpsem ajaraam sõltub ilmastikuoludest. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Viimased uudised