Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa ja Ühendkuningriigi õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 6.-11. märtsini Ida-, Kesk-, Edela- ja Lõuna-Eesti madallennualadel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul kell 14-16. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad alad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude läbiviimiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti Vabariigi seadustega ning neid viiakse läbi kokkuleppel Transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Viimased uudised