Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna hommikul jõudis Lõuna-Eestisse 2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Ühendkuningriigi Laskurrügemendi 2. kergejalaväepataljoni baasil moodustatud sihtüksus ehk 2 Rifles, mis harjutab Põlva- ja Võrumaal kolme päeva jooksul alade hõivamist, kaitsepositsioonide rajamist ja patrullimist.

„Lisaõppekogunemine Okas 22 on 2 Rifles lahingugrupile põnev kogemus ning võimalus testida koostööd Ühendkuningriigi üksuse ja 2. jalaväebrigaadi vahel. Alustasime harjutust täna hommikul Lõuna-Eestisse paiknemisega. Järgnevate päevadel harjutame ühiselt planeerimist, patrullimist ning piirkonna täielikku luuramist,” ütles üksuse 2 Rifles staabiülem major Aaron West.

Sihtüksus 2 Rifles lõimiti 2. jalaväebrigaadiga käesoleva aasta juunikuus. Lisaõppekogunemine Okas 22 võimaldab liitlastel kaardistada Lõuna-Eesti paiknemisalasid ja harjutada kaitsepositsioonide rajamist ning nii jalgsi kui masinatel patrullimist. Liitlaste tegevus ei tohiks häirida Lõuna-Eesti elanike argielu, sest üksused liiguvad tavaliste veo- ja sõiduautodega ning lahingutegevust ei toimu.

„Kui 1. jalaväebrigaad arendab õppuse Okas 22 raames Kirde-Eestis esmast iseseisvat kaitsevõimet, siis 2. jalaväebrigaad koos lahingugrupiga 2 Rifles harjutab sõjalist riigikaitset koos liitlastega Lõuna-Eestis. Õppuse tulemusena suudame tulevikus kiiresti reageerida, sujuvalt läbi viia ühiseid operatsioone liitlaste ja erinevate väeliikidega ning olla veel paremini valmis Eesti kaitsmiseks,“ ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Mati Tikerpuu.

2 Rifles on umbes 750-liikmeline sihtüksus, mis saabus Eestisse 22. juunil. Sihtüksuse alaliseks paiknemisalaks on Tapa linnak, kuid alates juuli lõpust on 2 Rifles käinud kompanii suuruste üksuste kaupa harjutamas ka Lõuna-Eestis.

Viimased uudised