Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

liiklustalgud

Kolmapäeval toimuvatel liiklustalgutel jälgivad politseinikud piirkiirusest kinni pidamist inimeste soovitud kohtades.

Ööpäev kestvate liiklustalgute eel andsid inimesed teada rohkem kui 1600 probleemsest kohast, kuhu politseinike suuremat tähelepanu soovitakse. Peamiselt valmistab muret autojuhtide piirkiirusest kinnipidamine.

„Ilusate ilmade saabudes saab meie teede suurimaks mureks kiirus. Paraku on levinud arusaam, et õnnetused juhtuvad teiste inimestega, mitte minuga ning kiirust ületatakse vastutust ja ohtu tundmata,” ütles politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

Aasta-aastalt kasvanud kiiruseületamiste arv linnades on üks põhjus, miks ka tänavused politsei liiklustalgute fookuses on kiiruseületajad.

„Enamik sissekande teinud inimestest tunneb siirast muret oma elukoha, lapse koolitee või igapäevase liikumismarsruudi turvalisuse pärast. Kogutud info annab meile pildi, millistes kohtades ja kui paljusid kiirust ületavad juhid häirivad ja ohtu seavad. Oleme 24 tunni jooksul just seal, kuhu meid oodatakse,” lisas Loigo.

Mullu 21. aprillil ööpäeva kestnud talgutel osales rohkem kui 250 politseinikku, kes vormistasid 220 kiiruseületamist ning lisaks sellele vestlesid ligi poole tuhande juhiga.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised