Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ragnar Loova. Foto: Nõo Lihatööstus

Lihasektori mahulangus on peatumas, ent tähelepanu vajab kohaliku toidutööstuse ekspordi olukord.

„Lihatööstuste mahuindeksi jõuline langus näitas 2023. aasta neljandas kvartalis raugemise märke – langus oli võrreldes eelmise aastaga 7,8%. Arvatavasti on siin oma mõju ka võrdlusbaasi mõningases muutuses, kuid võrreldes kolmanda kvartali ligi 13%-lise langusega on hullem ilmselt möödas ning saame lihaturu puhul lõpuks rääkida stabiliseerumisest,” kommenteeris juhtiva kodumaise Nõo Lihatööstuse tegevjuht Ragnar Loova.

Murelikumaks teeb aga Eesti lihasektori ekspordidünaamika. „Ebavõrdne konkurentsiolukord ning lähiriikide teistlaadi majanduspoliitika peegeldub lihatoodete ekspordi languse kiirenemises alates 2023. aasta teisest poolest,” ütles Loova. „Neljandas kvartalis kukkus eksporditud lihatoodete maksumus üle kümne protsendi, mis oli detsembris väiksem isegi 2021. aasta samast kuust. Sisenõudluseta loomulikult ei saa, veel vähem saab Eesti suhteliselt väike majandus hakkama eksporti toetavate ning konkurentsivõimet tõstvate riiklike toetuste ning stabiilsust tagava majanduskeskkonnata.”

Nõo Lihatööstus on kõige suurem ja uuendusmeelsem kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus. Ettevõte annab tööd üle 200 töötajale, millega on Lõuna-Eestis olulisemaid tööandjaid ning kohalikku ühiskonnaellu panustajaid. Nõo on pälvinud EAS-i, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud Eesti parimate ettevõtete konkursil aasta pereettevõtte tiitli.

Viimased uudised