Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Sel nädalal lõpetasid sõduri baaskursuse ja andsid erinevates kaitseväe väeosades sõdurivande ligi kaks tuhat suvel ajateenistust alustanud sõdurit.

„Ajateenistuse algus on märkimisväärne muutus. Väeosa väravast sisse astudes muutub kogu noore mehe või naise senine elukorraldus – kasarmutoast saab uus kodu, lähedaste ja sõprade kõrvale tekivad ülemad ja uued kamraadid, varasemalt teada-tuntud kohad asenduvad riviplatsi ja harjutusväljaga ning seniste meelistegevuste asemel kulub enamus ajast relvaõppele, kaeviku kaevamisele või orienteerumisele öisel maastikul,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem major Indrek Sarap lisades, et juuli keskpaigas Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenistust alustanud mehed ja naised on nende muutustega eeskujulikult toime tulnud.

Sõdurivandega tõotab kaitseväelane jääda ustavaks demokraatlikule Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist. Truudusetõotuse annavad ajateenijad pärast sõduri baaskursuse lõpetamist. Sõduri baaskursus on ajateenistusse kutsutud sõduri jaoks esmatasandi õpe, kus värsketele kaitseväelastele antakse üksikvõitleja teadmised ja oskused.

Sõduri baaskursus lõppeb eksamiga. Õppurisõdurite teadmisi ja oskusi kontrollitakse nii teoreetiliste testidega kui ka praktiliste harjutuste käigus, kus on vaja lahendada erinevaid ülesandeid nagu tulepositsiooni valik, maskeerimine, vahemaade mõõtmine, esmaabi andmine ja miinide paigaldamine. Samuti kontrollitakse sõdurite vastupidavust rännakuga, mille kogupikkus on erinevates väeosades kuni 50 kilomeetrit.

Kommentaarid

Viimased uudised