Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna lõpetasid ligi 1700 sel suvel erinevates kaitseväe väeosades üle Eesti teenistust alustanud ajateenijat sõduri baaskursuse ning andsid sõdurivande.

„Täna liitute te vennaskonnaga, keda liidab ühine vanne kaitsta meie kõikide kodu. Vaadake kõiki neid inimesi, kes on tulnud teiega seda päeva jagama, sest nemad usuvad teisse ning neid te kaitsetegi! Pea püsti, rüht sirgeks ja julgelt edasi, sest teie oletegi need, kellest Eestimaa kaitsmine sõltub,“  ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Vahur Karus Tapa linnakus toimunud rivistusel brigaadi ajateenijatele.

„Mul on väga hea meel tervitada täna siin järjekordseid Eesti inimesi andmas tõotust kaitsta oma kodumaad vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olles seda tehes valmis ohverdama oma elu. Need on karmid sõnad – ühed olulisemad mõtted kaitseväelase truudusevandest, kuid need ei kõla õõnsalt, sest antakse täna tõotusena oma kõige lähedasemate inimeste ees“, ütles logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla Ämaris toimunud rivistusel logistikapataljoni ajateenijatele.

Suvel teenistust alustanud sõdurid õppisid seitsme nädala vältel tundma teenistusrelva, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ning omandasid esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest. Kursuse lõpus sooritasid sõdurid sõdurieksamid ning läbisid kursuse lõpurännaku.

Sõdurite edasine teenistus jätkub kas autojuhikursusel või nooremallohvitseri baaskursusel. Nooremallohvitseride kursuse sõduritest saavad hiljem allüksuste ülemad, kes juba jaanuarist asuvad peamiselt oktoobrikutsega saabunud ajateenijaid juhtima.

Siin galerii tänasest vande andmisest Võrus Kuperjanovi pataljonis (Kaitseväe pildid):

Viimased uudised