Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Juba täna algab riigikogu valimiste e-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes. Kaardirakendusest saab vaadata, kus asub elukohale lähim valimisjaoskond ja millal seal hääletada saab. 

Eestis elavatele valijatele määrati valimisjaoskond nende aadressiandmete alusel, mis olid rahvastikuregistris 1. veebruari seisuga. „Veebiaadressil valimised.rahvastikuregister.ee saab oma rahvastikuregistrisse kantud aadressi sisestades näha enda elukohajärgse valimisjaoskonna infot. See rakendus on valijale abiks nüüd juba teisi valimisi järjest,“ ütles siseministeeriumi rahvastiku toimingute osakonna juhataja Enel Pungas. Eelhääletamise ajal on võimalik hääletada ka teistes valimisjaoskondades peale oma elukohajärgse valimisjaoskonna. Seega sisestades eelhääletamise ajal enda asukoha aadressi, saab leida endale lähima jaoskonna.

Kaardirakenduse töötas eelmisteks kohalikeks valimisteks välja siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT). SMITi rahvastikuteenuste osakonna juhataja Ene Jürjeri sõnul võeti kaardirakendus inimeste poolt hästi vastu. „Eelmistel valimistel, kui kaardirakendus oli esmakordselt kasutusel, kasutati seda üle 73 000 korra. Rakenduse erinevad kaardikihid võimaldavad saada ülevaadet, kus hääletada, kui inimene soovib hääletada väljaspool elukohta või maakonnakeskuses või kui inimese aadress rahvastikuregistris on omavalitsuse täpsusega,“ lisas Ene Jürjer.

Rakenduses on kirjas nii valimisjaoskonna aadress, lahtiolekuaeg kui ka see, kas jaoskonnas saab eelhääletada või on jaoskond lahti ainult valimispäeval. Samuti saab vaadata hääletamisruume kohalike omavalitsuste kaupa. Rakenduse ülal paremas nurgas on link ka eesti.ee portaalile, kust igaühel on võimalik vaadata temaga seotud valimisinfot.

Tänavustel riigikogu valimistel on hääleõiguslikke inimesi 958 600. Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil. E-hääletamine ja eelhääletamine maakonnakeskustes algavad 21. veebruaril ja eelhääletamine kõikides jaoskondades 25. veebruaril.

Viimased uudised