Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pärast seda, kui häkkerid postitasid sotsiaalvõrgustikesse nende väitel tundlikke detaile Vilniuses toimunud NATO tippkohtumise kohta, teatas Leedu luureteenistus, et juhtum on uurimise all.

„Olukord on teada, juhtumit uuritakse koostöös vastutavate asutustega,” ütles riigi julgeolekuministeeriumi (VSD) pressiesindaja Aurelija Vernickaitė kolmapäeva, 12. juuli õhtul, vahendab lrt.lt.

Rühm, mis nimetab end Armastusega Venemaalt, väidab, et on saanud salastatud teavet NATO tippkohtumise korraldamise ja selle julgeolekuplaanide kohta. Üksikasjad sisaldavad ürituse eest vastutavate ametnike nimesid, delegatsioonide liikumisteid, kasutatavaid turvasüsteeme jne.

VSD poolt veel kinnitamata leke sisaldab umbes kolmkümmend dokumenti, milles on märgitud hotellid, kus riigipead ja delegatsioonid ürituse ajal peatusid, nende lennujaamadesse saabumise kellaajad, juhtide turvatöötajate nimed, valvurid, nende kaasasolevad relvatüübid ja sidevahendite spetsifikatsioonid.

Avaldatud on ka politsei terrorismivastaste operatsioonide meeskonna Aras snaiprite nimed ning julgeolekugrupi tippkohtumise eel toimunud koosolekute protokollid, mis käsitlevad õhuruumi, liikluse ja Venemaa transiidiplaane ja Valgevene piirangud.

Küberjulgeoleku spetsialist Lukas Apynis ütles 15min.lt-le, et leke polnud kuigi ohtlik, sest selle andmed tulid välja pärast tippkohtumist.

Viimased uudised