Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Leedus muutub koroonapassi esitamine teatud teenuste puhul kohustuslikuks homsest esmaspäevast, 13. septembrist.

Koroonapassi saavad inimesed, kes on põdenud koroonahaigust viimase 180 päeva jooksul, kes on teinud negatiivse PCR testi või antigeeni kiirtesti või kes on koroona vastu täielikult vaktsineeritud, vahendab lrt.lt.

Lisaks kohalikule koroonapassile (Galimybių Pasas) kehtib ka Euroopa Liidu koroonapass. Ilma passita pääseb siseruumides ainult poodi, mis on väiksemad kui 1500 ruutmeetrit ja millel on sissepääs tänavalt. Mõnes väiksemas poes võib aga olla koroonapassi näitamine kohustuslik.

Kaubanduskeskustes asuvad apteegid peavad korraldama eraldi sisenemise passiga ja passita klientidele. Siseruumide kohvikud, restoranid ja baarid peavad küsima koroonapassi. Ilma passita võib istuda väliterrassidel, aga sisse minna näiteks tualetti ei tohi.

Ilma passita isikud tohivad tellida koju teenuseid ainult siis, kui lähikontakt on lühem kui 15 minutit. Ilma passita isikud võivad ostelda ja saada teenuseid välistingimustes. Kuni 500 osavõtjaga üritused on samuti lubatud ilm passita.

Muuseumid, raamatukogud ja näitused passi ei nõua. Linnadevahelistel transpordivahenditel ei nõuta samuti passi, kuigi varem oli plaanis seda nõuda.

Passiga klientide teenindamisel piiranguid pole. Piirangud aga püsivad, kui teenindatakse ka passita kliente.

Viimased uudised