Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Leedu valitsus kinnitas täna kolmapäeval, 11. augustil piirangud neile, kes pole koroona vastu vaktsineeritud. Piirangud jõustuvad septembri keskpaigas.

Täna vastu võetud dokumendi alusel on neile üle 16-aastastele, kes pole täielikult koroona vastu vaktsineeritud ega koroonahaigust põdenud, keelatud sissepääs kaubanduskeskustesse, ilusalongidesse, kohvikutesse, restoranidesse ja sisetingimustes korraldatavatele üritustele, vahendab lrt.lt.

Neisse kohtadesse sisenemiseks on vaja ette näidata koroonapass. Negatiivse koroonatestiga pääseb sisse 48 tunni jooksul. Testi eest peavad inimesed ise maksma.

Valitsus kaalus enne ka ühistranspordi ja vähemtähtsate raviteenuste panekut koroonapassi alla, aga sellest siiski loobuti.

Uued piirangud jõustuvad 13. septembril. Valitsus on öelnud, et enne seda on inimestel aega lasta end ära vaktsineerida.

Ilma koroonatõendita pääseb toidupoodi, loomaarsti juurde, prillipoodi ja apteeki (mis on suurusega alla 1500 ruutmeetri ja millel on sissepääs tänavalt). Ilma koroonapassita saab käia muuseumis ja kunstisaalis, raamatukogudes ja alla 500 osavõtjaga väliüritustel.

Ilma koroonapassita on kohustuslik näomaski kandmine sisetingimustes avalikes kohtades. Vaktsineeritud inimestel on näomaski kandmine soovitav, aga mitte kohustuslik.

Terviseminister Arūnas Dulkys ütles, et uus kord on vajalik koroona leviku piiramiseks, et mitte koormata üle ravisüsteemi ja kaitsta neid, kes ei saa end lasta vaktsineerida.

Praegu on Leedus vaktsineeritud 64 protsenti täisealisest elanikkonnast. Eile teisipäeval oli Leedu parlamendi Seimi juures suur piirangute-vastane meeleavaldus. Politsei pidas kinni 26 isikut, 18 korrakaitsjat sai vigastada.

Viimased uudised