Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Leedu karimistas alates tänasest, 25. jaanuarist riiki sisenemise piiranguid, et ära hoida koroona mutatsioonide riiki jõudmist.

Leetu sisenemisel tuleb ette näidata kuni 48 tundi enne tehtud negatiivne koroonatest või teha test 24 tunni jooksul peale riiki sisenemist. Samuti tuleb jääda 14 ööpäevaks karantiini, vahendab lrt.lt.

Erandiks on ainult Soome, Kreeka ja osa Norrat. Oslost ja selle ümbrusest tulijatelt nõutakse koroonatesti. Leedu jaoks ohtlike riikide nimekirjas on ligi 200 riiki, nende seas praktiliselt kõik Euroopa riigid, kaasa arvatud Eesti ja Läti.

Riikidest, kus levib koroona mutatsioon nagu Iirimaa, Taani, Ühendkuningriik, Holland, Brasiilia, Iisrael ja Lõuna-Aafrika tulijad peavad karantiinis olema eraldi toas, korteris või majas.

Karantiini saab lühendada, kui lasta teha 10. päeval koroonatest enda kulul. Leedust läbi sõitvad inimesed ei pea testi tegema ega karantiini jääma. Testi ja isolatsiooni ei nõuta ka neilt, kes on viimase 90 päeva jooksul koroonat põdenud ja tervenenud või keda on vaktsineeritud. Nad peavad esitama vastavad tõendid kas leedu, inglise või vene keeles.

Kommentaarid

Viimased uudised