Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunanaabrite poolt novembris ellu kutsutud Stopify soetab igakuiste annetuste abil Ukraina sõduritele vajalikku varustust. Vaid ühe kuuga on platvormil 4034 kasutajat 41 riigist, kokku on heade inimeste abiga Ukraina toetuseks kogutud üle 55 000 euro.
 
Stopify platvorm toimib sama lihtsal põhimõttel kui Spotify, Netflix ja Disney+. Liitudes saab kasutaja valida omale ühe kolmest tellimisplaanist ning annetada Ukraina heaks iga kuu kas 6,99 euro, 14,99 euro või sellest enama summa ulatuses.
 
Novembris läks Ukraina poole teele esimene Stopify saadetis vajaliku varustusega. Soojadele talveriietele, varustusele ja mehitamata droonidele lisaks sisaldas see ka Lätis militaartegevusteks toodetud ATV Snarler AT6 L masinat, millel on eraldi taga- ja esiosa lasti, tankitõrje- ja raketisüsteemide transportimiseks. Sõiduk on kergesti manööverdatav ning hea abimees luuretegevusteks külmas ja pimedas.
 
Stopify teeb koostööd Läti suurima heategevusorganisatsiooniga Ziedot ning Ukraina suursaatkonnaga Lätis, kes jagab informatsiooni Ukraina sõjaväe kõige kiireloomuliste vajaduste kohta.
 
„Terroristliku Venemaa vastu võitlemiseks vajab Ukraina sõjavägi igapäevaselt mitmesugust varustust – toitu, riideid, veefiltreid, aga ka sõjavarustust, näiteks ööprille ja droone. Igasugune abi aitab meil jõuda lähemale päevale, mil Ukrainas valitseb rahu ja vabadus,“ ütles Ukraina suursaadik Lätis Olexandr Mischenko.
 
„Tahtsime annetamise muuta inimeste jaoks lihtsaks ja atraktiivseks – nii nagu tarbime igakuiste tellimuste kaudu telesarju, filme ja muusikat, võiksime väikeste summadega toetada regulaarselt ka meie sõpru Ukrainas,“ ütles Stopify idee autor ja loovjuht Māris Upenieks, kelle sõnul on annetuste kogumine kevadest saadik vähenenud, ometi on toetus Ukrainale olulisem kui kunagi varem.

Viimased uudised