Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valga abikeskus

Valga linn meelitab valkalasi paremate palkade ning ravikindlustusega. Sissekirjutust pakuvad lätlastele Eestis koos töökohaga ettevõtjad ise.

Valga tänavatel keskpäeval läti keelt naljalt ei kuule. Kõik Valgas viibivad lätlased on parasjagu tööl. Töötukassa koridorides toimetavad töömehed räägivad omavahel eranditult vaid läti keeles. Valga ümbruse tootmisettevõtete parklad kubisevad LV-numbrimärkidega autodest. Valka linn otsib nüüd hädalahendusi, vahendab Postimees.

Kauaaegse Valgamaa äriklubi juhi ja kohaliku maakleri Hans Heinjärve sõnul on selle kandi tööstusest ligi pool mehitatud Läti tööjõuga. Ei piirduta Valgaga, tööle käiakse Tõrvas, Rõngus, Elvas, isegi Tartus. Ei tulda ainult Valkast, vaid ka koguni piirist 50 kilomeetri kauguselt Valmierast.

Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas näitab mulluseid kahe linna ühiseks töömessiks ette valmistatud läti- ja eestikeelseid kuulutusi. Tootmisettevõtted võtnuks päevapealt tööle 30 koostajat, 10 operaatorit ja 5 sadulseppa. Rääkimata noorsoo- ja kultuuritöötajatest, bussijuhtidest ning kokkadest. Nimekiri vajalike ametitega on pikk ja aprillis tuleb uus töömess.

Kommentaarid

Viimased uudised