Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Lätis sisse viidud töötajate kohustusliku vaktsineerimise nõue mõjutab tööturgu ja jätab osa inimesi tööta. Tekib kaks paralleelset tööturgu: vaktsineeritutele ja vaktsineerimata inimestele.

Sundvaktsineerimise mõju on veel raske prognoosida. Septembris oli Lätis töötus 6 protsenti. Madalaim oli töötus 2019. aasta septembris, mil see oli alla 6 protsendi, vahendab lsm.lv.

Läti CV Online’i andmetel võib riigitöötajate vaktsineerimiskohustus tuua kaasa inimeste suundumise tööle erasektorisse. Samas võidakse ka erasektoris hakata nõudma koroonatõendit. Tööle võidakse võtta neid inimesi, kes on vaktsineeritud.

Juba on ilmunud töökuulutusi, milles on märgitud, et nõutakse tõendit vaktsineerimise kohta, seda lisaks vastavale haridusele ja autojuhiloale.

Samas võib tekkida ka probleem, kus ei leita enam piisavalt vaktsineeritud töötajaid. Ettevõtjad ei julge lahti lasta sadu vaktsineerimata töötajaid lootuses, et leiavad kohe asemele vaktsineeritud inimesed. Kõige lihtsam on see, kui inimesed lasevad end ära vaktsineerida, vastasel korral kannatab Läti majandus. Näiteks kui inimesed jäävad puuduva tõendi tõttu tööta, siis tuleb neile hakata maksma toetust ja see on täiendav koorem eelarvele.

Prognoositakse et vaktsineerimiskohustus parandab vaktsineeritute olukorda ja halvendab vaktsineerimata inimeste olukorda. See toob endaga kaasa kaks paralleelset tööturgu, kus vaktsineeritute osas on üha raskem leida töötajaid ja vaktsineerimata inimeste osas sissetulekud langevad, kuna inimesed otsivad tööd.

Viimased uudised