Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti välisminister Krišjānis Kariņs teatas täna neljapäeval, 28. märtsil pärast kohtumist peaminister Evika Siliņaga oma tagasiastumisest.

Kariņš ütles ajakirjanikele tehtud lühikeses avalduses, et lahkub oma ametikohalt 10. aprillil, et 11. aprillil saaks parlament hääletada asendaja poolt. Rohkem ta oma otsust ei kommenteerinud ja lahkus kohe, vahendab lsm.lv.

2023. aasta septembris pärast pikka peaministriks olekut välisministri ametisse asunud Kariņšit on viimastel kuudel saatnud skandaal seoses sellega, et ta tegi valitsusjuhi ametis olles kalleid lennureise.

Vaatamata sellele, et detsembris lubas ta poleemika tõttu mitte tagasi astuda, muutis ta neljapäeval meelt ja lahkus, kuna eelmisel nädalal sai kinnitust, et peaprokuratuur alustab kriminaalmenetlust riigi raha võimaliku raiskamise pärast – kuigi praegu pole viiteid, et Kariņšit ennast võidakse süüdistada.

Peaminister Evika Siliņa ütles seda sammu kommenteerides, et Kariņš esindas Lätit välisministrina rahvusvahelisel areenil hästi, kuid kriminaalmenetluse edenemise ajaks on vaja kõrvaldada „igasugune kahtluse vari”.

Krišjānis Kariņš käis nelja-aastase peaministriaja jooksul eralennukitega 36 välisvisiidil, mis läks maksma üle 1,3 miljoni euro, millest üle 600 tuhande tuli riigi rahakotist ning üle 700 tuhande euro kattis Euroopa Liit. Mitmel juhul kasutati kalleid lende selleks, et Kariņš saaks reede õhtul enne pühi Lätti naasta. Kariņš põhjendas seda Läti esindamise vajaduse ja tõhusa ajaplaneerimisega.

Tema tagasiastumine kustutab tõenäoliselt ka kõik lootused tema väljendatud soovist saada järgmiseks NATO peasekretäriks.

Viimased uudised