Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Pärast Silene piiripunkti sulgemist on Pāternieki piiripunkt ainus, kus saab ületada Läti ja Valgevene piiri. Seetõttu on veoautode järjekorrad oluliselt kasvanud, teatas Läti televisioon 22. septembril.

Lätti ei pääse enam Venemaal registreeritud autod, küll aga Valgevenes registreeritud autod. Ja Pāternieki piiripunktis on neid palju, vahendab lsm.lv.

Piiripunktis ütlesid Valgevenes registreeritud autode juhid, et nad on valgevenelased, kuid selliste autode vastu tunnevad huvi ka venelased.

Vitali: „Olen mõnest uudisteportaalist lugenud, et võib-olla üritavad venelased Valgevenes piiriületusteks autosid rentida.”

Valgevenelaste sõnul on neil soodsam sõita läbi Pāternieki punkti kui näiteks läbi Leedu piiripunktide.

Andrei: „Piiri ületamiseks kuluv aeg on seal suur, 12 või 15 tundi. Siin on kiirem. Siia sõitsime Minskist, see on meie jaoks suur ümbersõit, palju kilomeetreid.”

Piiripunkti taga oli ka paar autot Venemaal registreeritud autonumbritega.

Vaclav: „Ma olen Euroopa Liidu kodanik, kuid mind ei lubata enam oma autoga Euroopa Liitu – see on jama!”

Ajakirjanik: „Aga on fakt, et Venemaa tungis Ukrainasse?”

Vaclav: „Mis see minusse puutub? Mind ei huvita poliitika!”

Vaclav ütles, et ei tule enam Euroopasse tagasi.

Läti piirivalve Daugavpilsi administratsiooni piirikontrolli ja immigratsioonikontrolli talituse juht Vadims Grickovs ütles, et praegu läbivad Pāternieki piiripunkti vaid murdosa nendest, kes varem sõitsid Silene piiripunkti kaudu.

„Veokite voog ei muutunud. Ööpäevas tehti [ennegi] ülevaatus umbes 80-100 autole ja sama on ka praegu. Järjekord muidugi veidi kasvas. Järjekorras on 450 sõidukit,” rääkis Grickovs.

Nagu Läti televisioon reede pärastlõunal täheldas, algab Lätis veokite järjekord umbes 12 kilomeetri kaugusel piiripunktist.

Viimased uudised