Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Läti valitsuskabineti istung kiitis täna teisipäeval, 14. märtsil heaks veel 18 sõiduki tasuta üleandmise Ukraina valitsusasutustele.

Nädal tagasi saadeti Ukrainasse esimene 8 autost koosnev partii, mis leidis rahvusvahelises meedias laialdast kajastamist, vahendab lsm.lv.

Lätis kehtestati kiired seadusemuudatused, mis tähendavad, et riigi poolt joobes juhtidelt konfiskeeritud sõidukid saab nüüd saata Ukrainale appi Venemaa jõhkruse eest kaitsmisel. Auto omanikud ei saa mingit hüvitist, mistõttu on nende otsus joobes sõita äärmiselt kulukas ning teiste riikide elanikud kutsuvad nende valitsusi sarnaseid skeeme kasutusele võtma.

„Me teame Lätis iseseisvuse ja demokraatia tähtsust, seega peame jätkuvalt toetama Ukrainat kogu oma jõuga. Iga abi, olgu see suur või väike, toob Ukraina lähemale võidule Venemaa julmas ja ebaõiglases täiemahulises sõjas,” ütles rahandusministeeriumi esindaja Karina Ploka viimase otsuse kohta.

Lisaks sõidukitele endile täidavad rahandusministeeriumi töötajad neid enda annetatud toodete ja esemetega, mida Ukrainas vaja läheb, lisas ministeerium pressiteates.

Sõidukid transpordib vabatahtlike organisatsioon Agendum, kes on Lätist juba saatnud sadu sõidukeid ja mis antakse üle erinevatele Ukraina asutustele, sealhulgas Novodolazka keskhaiglale, Ržavetski psühhoneuroloogilisele internaatkoolile, MISitenko lülisamba ja liigesepatoloogia instituudile, Pobuzke külale ning Ukraina kaitseministeeriumile ja Harkivi oblasti veredoonorikeskusele.

Viimased uudised