Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Flightradar24

Läti Ventspilsi linna lähedal kukkus eralennuk merre. Pardal oli 4 inimest: piloot, naine, mees ja tüdruk.

Lennuk startis Flightradar24 andmetel täna pühapäeval, 4. septembril kella 13 ajal Hispaaniast Jerezist ja pidi maanduma Saksamaal Kölnis. Millegipärast aga sõitis lennuk edasi, üle Taani ja Rootsi poole. Lõpuks kukkus lennuk alla Läti ranniku lähedal.

Saksa väljaande Bild andmetel oli lennuki pardal 4 inimest. Lennuk oli väike reaktiivlennuk Cessna 551. Lennuk oli enne allakukkumist olnud õhus 4 tundi ja 51 minutit.

Varsti pärast lennuki õhkutõusmist anti teada, et kabiini kompressiooniga on probleeme. Siis kadus lennukiga side.

Rootsi piirivalve lennuk oli märganud õnnetuskohas vees lennuki rususid ja õliplekke, vahendab Aftonbladet. Reisijate ellujäämise võimalused on Rootsi ametivõimude hinnangul minimaalsed.

Lennukit jälginud Rootsi sõjaväelennk ei märganud lennuki kabiinis kedagi. Piloodiga ei saanud keegi ühendust, vahendab SVT.

Hispaania meedia andmetel oli lennukis Saksa pere: 72-aastane mees, kellel on eralendusid korraldav firma, tema 68-aastane abikaasa ja nende 26-aastane tütar. Lisaks oli lennukis veel üks 27-aastane reisija.

Lennuk oli registreeritud Austrias. Lennukiga kadus ühendus, kui see oli Prantsusmaa kohal. Lennuki kõrval sõitsid nii Saksa kui Taani sõjalennukid, aga juhikabiinis kedagi ei nähtud. Niisamuti saatsid lennukit Hispaania ja Prantsuse hävitajad.

Asjatundjate arvates tabas lennukit ilmselt mingi rike, mistõttu lõppes otsa hapnik. Lennukis olijad kaotasid ilmselt teadvuse. 10 000 meetri kõrgusel on hapnikku vähe ja inimene võib kaotada teadvuse 30 sekundiga.

Algul taheti lennuk maandada Gotlandi lähedal Rootsi vetes, kuna kütus arvati selleks ajaks otsa saavat. Õnnetuse põhjus ei pruugi selguda, sest sellistes väikelennukites pole lennuandmeid salvestavad nn mustad kastid kohustuslikud.

Viimased uudised