Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti Post (Latvijas Pasts) plaanib kahjumlikkuse tõttu aasta lõpuks sulgeda 105 postkontorit üleriigiliselt. Neist 12 lakkab üldse olemast ja 93 osutavad edaspidi teenuseid ainult nõudmisel, vahendab TV Kurzeme.

Selle tulemusena jääb Läti territoriaalselt suurim omavalitsus – Dienvidkurzeme vald – üldse ilma postkontoriteta.

Juba eelmisel aastal tekitas Lieģi ja Rucava postkontorite sulgemine Dienvidkurzeme valla elanikes suurt rahulolematust. Kuid tänavu lõpetavad oma tegevuse ka ülejäänud valla postkontorid, kuna need on kahjumlikud. Cīrava postkontor avab viimast korda uksed sel neljapäeval.

„Kohutav! Mida me nüüd teha saame, vanad inimesed? See saab olema raske,” ütles Cīrava elanik Lilija.

Biruta ütles, et elab kesklinnast 5 kilomeetri kaugusel, „metsas, on mul väga suured probleemid, mul on vaja mingisuguseid kirju või mida iganes, näiteks ei hakka keegi neid nüüd toimetama”.

Rahulolematust ettevõtte poliitika taolise muudatusega väljendasid ka teiste valdade elanikud, kes juba praegu peavad lähima postkontorini sõitma 20-25 kilomeetrit, kuid see vahemaa edaspidi vähemalt kahekordistub.

Postiteenuste praeguses formaadis säilitamiseks tegi Dienvidkurzemes vallavolikogu Läti Postile ettepaneku võtta postkontori töötajate funktsioonid üle.

„Igas endises vallas on meie töötaja, keda võiks koolitada. Pakkusime, et see võib postkontorit aidata. Sest postitus on riiklik meede ja me oleme osa riigist. Aga [Posti] juhatus ütleb, et on hea, et oleme valmis, aga nad ei ole valmis neid teenuseid meile loovutama,” ütles Dienvidkurzeme vallavolikogu esimees Aivars Priedols.

Läti Post oma plaane muuta ei kavatse ja see ei puuduta ainult Lõuna-Kurzemet. Lätti jääb aasta lõpuks alles 71 postkontorit.

„Tänavu alustasime aastat 176 kontoriga ja kokku puudutab meie plaan 105 postkontorit, millest 12 suletakse füüsiliselt, 93 puhul aga muudetakse formaati,” ütles JSC „Latvijas Pasts” postkontorite ja kättetoimetamise divisjoni juht Mārtiņš Liepiņš.

Formaadi muutmisel saavad elanikud postiteenuseid kätte tellides eelnevalt klienditoe telefoni teel ning postiteenindaja läheb nende juurde järgmisel tööpäeval.

Viimased uudised