Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Möödunud nädalal sadadele Läti koolidele, lasteaedadele ja teistele asutustele ähvardussõnumite saatmise korraldas suure tõenäosusega Venemaa, ütles eile 17. oktooberl Läti raadio saates „Krustpunktā” (Ristteel) parlamendi riikliku julgeoleku komisjoni juht Ainars Latkovskis.

Kuna sarnaseid ähvardavaid sõnumeid on saanud ka Eesti, Leedu ja Poola, on Läti politsei pakkunud välja nende riikidega ühise koostöögrupi loomise, kes tegeleks juhtumite ühise ja koordineeritud uurimisega, avaldas Latkovskis.

„Nähes, et Lääne demokraatlikke riike rünnatakse, võin 99-protsendilise kindlusega väita, et suure tõenäosusega korraldab seda Venemaa,” ütles Latkovskis.

Riias asuva NATO Stratcom COE keskuse teadur, küberjulgeoleku ja tehisintellekti tehnoloogiateadlane Gundars Bergmanis-Korāts selgitas saates, et süüdlase tabamiseks tuleb hinnata, millist tüüpi kübertaristut ähvarduskirjade saatmiseks kasutati.

„Väga sageli võidakse inimesi tabada nende vigade põhjal, mis erinevates avalikes allikates ilmnevad,” ütles Bergmanis-Korāts, lisades, et jälgede peitmiseks on tehnoloogilised võimalused erinevate võrkude abil ning kasutades varjatud IP-aadresse.

Viimased uudised