Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Läti põllumehed alustavad esmaspäeval, 5. veebruaril eri piirkondades meeleavaldusi, teatas ühendus „Farmers Saeima” täna kolmapäeval.

Põllumajanduse allikate väitel ohustavad põllumajandussektorit bürokraatlikud nõudmised ja valitsuse esindajate ükskõiksus, vahendab lsm.lv.

„Läti põllumeeste kannatuste karikas on täis ja ajab üle. On kahetsusväärne, et praeguse valitsuse koosseis eristub eriti oma ülbuse ja ükskõiksuse poolest,” ütles Farmers Saeima esimees Juris Lazdiņš.

Põllumeeste nõuded esitati täna kolmapäeval, 31. jaanuaril peaminister Evika Siliņale (Uus Ühtsus) ja põllumajandusminister Armands Krauzele (Roheliste ja Põllumeeste Liit).

Kirjas teatatakse valitsusele, et põllumeeste protestid algavad kõigis Läti piirkondades 5. veebruaril. Alates nõuete esitamisest ootavad põllumehed valitsuse esindajatelt reaalseid lahendusi 5 päeva jooksul.

Põllumeeste piirkondlikud meeleavaldused on kavas Salduses, Talsis, Liepājas, Jelgavas, Dobeles, Bauskas, Valmieras, Gulbenes, Limbažis, Daugavpilsis, Rēzeknes ja Kokneses.

Põllumajandustootjate nõudmised, keskendudes järgmistele sektori jaoks olulistele küsimustele:

1) toidukaupade impordi viivitamatu keeld Venemaalt ja Valgevenest ilma üleminekuperioodita;

2) Lätis kasvatatud puuviljadele ja marjadele 5% soodusmaksumäära taastamine; sektori konkurentsivõime edendamine;

3) bürokraatia vähendamine põllumajandussektoris;

4) laiem lähenemine kindlustus- ja käibekapitali programmidele;

5) maakoormistest või muudest maakasutuspiirangutest loobumine riiklikul tasandil.

Viimased uudised