Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kristīne Misāne.

Lätis on arenemas suur poliitiline skandaal, mis sai alguse sellest, et Läti kodanik Kristīne Misāne tõi ilma abikaasa loata Lõuna-Aafrika Vabariigist Lätti lapse, kes praegu elab Lätis naise sugulaste juures.

Misāne peeti 2018. aastal kinni Taanis Kopenhaageni lennujaamas, kuna naine oli rahvusvaheliselt Interpoli kaudu tagaotsitav. Taani tahab naise Lõuna-Aafrikale välja anda ja see asjaolu on ajanud tülli Läti ja Taani poliitikud.

Asjas on Läti meedia andmetel naise toetuseks sõna võtnud Läti president Egils Levits, peaminister Krišjānis Kariņš, justiitsminister Jānis Bordāns ja viimasena kaitseminister Artis Pabriks, kes võttis teema üles äsja toimunud NATO kaitseministrite kohtumisel. Läti välisministeerium on asjaga seoses välja kutsunud Taani suursaadiku.

Läti poliitikud survestavad Taani võime, et naist Lõuna-Aafrikale välja ei antaks. See on Lätis praegu väga suur teema, selle tõttu on lätlased korraldanud protestimeeleavaldusi Taani saatkondade juures Helsingis ja Stockholmis.

Misāne süüdistab oma endist elukaaslast, Lõuna-Aafrika kodanikku Johann Groblerit vägivaldsuses, samas kui Grobler on avaldanud veebis video, kus on välja toodud, et hoopis naine oli suhtes vägivaldne. Naine on seda ise kirjalikult kinnitanud.

Videos on välja toodud, et kuigi isal oli lapse hooldusõigus, võttis Misāne lapse ilma loata kaasa 20. mail 2018. aastal ja viis lapse Lätti. Naine vahistati Kopenhaageni lennujaamas 2018. aasta detsembris.

Johann Grobler käis Lätis 2019. aasta 5. märtsil, lapse sünnipäeval, aga Läti võimud ei andnud talle luba lapsega kohtumiseks, mida mees peab inimõiguste rikkumiseks. Läti ametnikud polnud isegi nõus lapsele edasi andma isa kaasa toodud kingitusi.

Grobler loodab, et Misāne antakse Lõuna-Aafrikale välja tänavuse, 2020. aasta veebruaris ning naine antakse kohtu alla toime pandud kuritegude eest. Seeläbi loodab Grobler tagasi saada oma lapse.

Siin on lapse isa Johann Grobleri poolt veebi pandud video asja kohta:

Kommentaarid

Viimased uudised