Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raigo Pajula, Presidendi kantselei

Balti kaitseliini ehitamine Lätis võib kesta kümme aastat, ütles Läti kaitseminister Andris Sprūds täna kolmapäeval,  24. jaanuaril agentuurile LETA.

Esialgsed arvutused liini maksumuse kohta on tehtud, kuid on veel täpsustamisel. Valitsus peab otsustama, kuidas viia selle kavatsuse maksumus kooskõlla teiste riiklike prioriteetidega, rõhutas minister ja tuletas meelde, et julgeolek on üks „suurtest prioriteetidest”, vahendab lsm.lv.

„Me räägime märkimisväärsetest summadest. Plaan on mitu aastat ette, kus tegevused on konkreetselt jagatud selle järgi, kuidas me plaani ellu viime. Kokkuvõttes räägime järgmisest ehitus- ja tugevdamiskümnendist,” märkis Sprūds.

Balti riikide leping ei näe ette, et kõik riigid alustavad või lõpetavad selle liini ehituse täissünkroonis ühel ja samal päeval.

Nagu varem teatatud, allkirjastasid kõigi kolme Balti riigi kaitseministrid eelmisel nädalal Balti kaitseliini rajamise lepingu. See tugevdab oluliselt riikide võimekust kaitsta Balti riikide ja NATO idapiiri, tagades potentsiaalse vastase liikumise viivituse ja blokeerimise.

Viimased uudised