Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Lätis on otsustatud maha võtta sealne pronkssõdur, nn Vabastajate ausammas Riias, millega seoses hoiatab sealne kaitsepolitsei VDD võimalike provokatsioonide eest.

VDD märkis, et Venemaa on pikka aega kasutanud okupatsiooniaastatel Lätisse paigaldatud monumenti ja teisi Nõukogude armeed ülistavaid objekte riigi vastu suunatud mõjutegevuses oluliste instrumentidena. Need ausambad on aidanud Venemaal õigustada Teise maailmasõja sündmuste tõlgendamist vastavalt tema välispoliitilistele huvidele ning liitnud ja häälestanud Lätis elavaid kodanikke Venemaa huvides tegutsema, et suurendada agressori mõju.

Eeldatakse, et monumendi mahavõtmise ja muude Kremli huvidega mitte kattuvate sündmuste käigus suureneb Läti-vastaste infomeetmete intensiivsus ja agressiivsus, teatas VDD.

Eesmärgiks jätkuvalt lõhestada Läti ühiskonda, õõnestada usku Läti riigivalitsemisse, samuti soodustada pingeid ja ebakindlustunnet Läti ühiskonna erinevates kihtides.

VDD koostab koos politsei ja teiste teenistustega mitmesugused võimalikud arengustsenaariumid monumendi mahavõtmise käigu kohta ilma neid pikemalt kommenteerimata.

Viimased uudised