Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jüri Luik (paremalt), Artis Pabriks ja Raimundas Karoblis. Foto: Kaitseministeerium

Läti kaitseminister Artis Pabriks ütles, et Eesti peaminister Kaja kallas valetas, kui rääkis, et NATO kaitseplaanid näevad ette Balti riikide vallutamist Venemaa poolt ja hilisemat vabastamist 180 päeva jooksul.

Pabriksi sõnul Kallas valetas. Kui ta oleks avalikustanud päris kaitseplaani, siis oleks ta toima pannud kriminaalkuriteo, ütles Pabriks Läti telekanalile LNT.

Kuigi Eestis on nii peaminister kui kaitseministeerium kinnitanud, et NATO kaitseplaanid on avalikud, kinnitas Pabriks, et NATO plaanid on erakordselt salajased ja nende kohta ühtäkki uue info saamine ja avaldamine pole niisama lihtne.

„Uskuge mind, Kallas sai paljudest riikidest pärast seda avaldust telefonikõnesid ja arvamusavaldusi, mis ei olnud positiivsed,“ ütles Pabriks.

Asjast kirjutas Päevaleht.

Kaitseministeeriumi endine kantsler Meelis Oidsalu ütles, et peaminister Kaja Kallase skandaalne avaldus, mille järgi praeguste NATO kaitseplaanide kohaselt suudab Venemaa kogu Eesti vallutada ja hävitada ning NATO jõuab reageerida alles kuue kuuga (180 päeva), kui eesti rahvas ja kultuur on hävitatud, oli vähemalt varem riigisaladus ning pole ka teada, kas selle avalikustamine on meie liitlastega kooskõlastatud.

 

Viimased uudised