Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Siseministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti koostöös toimus täna lasteaedadele õppus, kus virtuaalkeskkonnas harjutati tegutsemist pommiähvarduse korral. Samasugune õppus toimub teisele grupile ka neljapäeval. Kahele õppusepäevale kokku registreerus üle 300 lasteaia esindaja.

Siseminister Lauri Läänemets avaldas lootust, et lauaõppus oli lasteaedadele motivatsiooniks ja abiks, et ohuolukorras käitumise plaan ka kohapeal kõigi töötajatega läbi mõelda ja harjutada. „Kasutasime heas mõttes ära mullust petukirjade lainet, et värskendada õppustel meie haridusasutuste teadmisi, kuidas ohuolukorras toimida. Minu lugupidamine lasteaedadele, kes on näidanud üles suurt huvi õppusel osaleda,” ütles Läänemets. Ta lisas, et kutseliste teenistujate töö kõrval on siseturvalisuse aluseks kõigi inimeste ja asutuste laiem teadlikkus, kuidas kriisiolukordades tegutseda. „Kahtluse korral on lasteaedade ruumide läbiotsimisel kõige pädevamad just oma töötajad ise, sest neile on keskkond tuttav ja selge, millised objektid või inimesed sinna ei sobitu,” märkis minister.

Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Henry Kattago avaldas lasteaedade aktiivse osalussoovi üle heameelt. „Virtuaalõppus on hea võimalus ühiselt kriisisituatsioonid läbi teha ja suurendada lasteaedades turvatunnet ning anda töötajatele kindlust, kuidas kriisi korral toimida.”

Õppus toimus Päästeameti kriisiõppe platvormil, kus lasteaedade esindajad harjutasid tegutsemist pommiähvarduse korral. Lasteaedadel, kes tänasele õppusele ei jõudnud, on võimalik Haridus- ja Teadusministeeriumi vahendusel veel neljapäeval, 15. veebruaril kell 13-15 toimuvale harjutusele registreeruda. Koolidele toimus taoline ohuolukorraõppus möödunud aasta lõpus.

Viimased uudised