Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

alkoholi aktsiis

Riigikogu võttis teisipäeval vastu seadusemuudatused, millega vähendatakse õlle ja kange alkoholi 2018. aastaks planeeritud aktsiisitõusu poole võrra.

„Mul on hea meel, et Riigikogu otsustas kärpida õlle ja kange alkoholi aktsiisitõusu,” ütles rahandusminister Toomas Tõniste. „Varem kavandatud mahus aktsiisitõus oleks toonud kaasa liialt suuri riske piirikaubanduse kasvu ja eelarve alalaekumise osas. Suur piirikaubandus, mis viib raha Eestist välja, ei ole Eesti majandusele kasulik.“

Uue seaduse kohaselt 1. veebruarist jõustuv kange alkoholi aktsiisimäär (25,08 € etanoolisisalduse 1 protsendi kohta hektoliitris) on oluliselt madalam eelmise valitsuse 2018. aastaks ettenähtud aktsiisimäärast (26,28 € etanoolisisalduse 1 protsendi kohta hektoliitris).

Piirikaubandus Läti suunal käivitus just kange alkoholi hinnaerinevuse pinnalt ning aktsiisitulu vähemlaekumine on eelkõige seotud kange alkoholiga, mille aktsiis moodustab enam kui poole alkoholiaktsiisi laekumisest.

Õlle aktsiisimäär on alates 1. veebruarist 16,92 eurot etanoolisisalduse mahuprotsendi kohta liitris, mis on samuti vähem, kui varem kavandati.

Valitsus kiitis 2018. aastaks planeeritud aktsiisitõusu vähendamise heaks mullu 23. novembril.

Viimased uudised