Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tiiu Kammiste/Facebook

Pärast rasket haigust lahkus Põlvast pärit ajakirjanik, pärast ülikooli lõpetamist Haapsallu tööle ja elama läinud ajakirjanik Anneli Ammas (end. Külaots).

Ammas töötas alates 1985. aastast ajalehes Töörahva Lipp, mis hiljem muutis nime Läänlaseks. 1989. aastal asutas Anneli Ammas koos abikaasa Andres Ammase ja Arne Veskega ajalehe Lääne Elu, mis oli esimene erakapitalil põhinev ajaleht Eestis. Tänavu suvel jõudis Anneli Ammas koos toimetusega tähistada lehe 30. sünnipäeva.

Haapsalus oli Anneli Ammas 1980. aastate lõpus aktiivne muinsuskaitsja, kes koos Kalev Jaagoga juhtis noorteliikumist Noor-Läänlane, oli tegev Haapsalu muinsuskaitseklubis ja Eesti Muinsuskaitse Seltsis.

1996. aastal läks Anneli Ammas tööle Eesti Päevalehte ja sealt edasi Postimehesse.

2002. aastal sai Anneli Ammas uuriva ajakirjanduse kõrgeima ehk Bonnieri preemia artikliseeria eest USAs tagaotsivast rahapesijast ja Eesti Raudtee erastajast Antonio Angottist. President Kersti Kaljulaid andis Anneli Ammasele 2017. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Peale ajakirjanikutöö on Anneli Ammas kirjutanud elulooraamatuid.

Pärast abikaasa Andres Ammase lahkumist lõid Andrese sõbrad ja mõttekaaslased just Anneli eestvõttel Andres Ammase fondi, et toetada neid, kes on Läänemaa heaks oma panuse andnud.

Anneli Ammase ärasaatmine on sel laupäeval, 31. augustil kell 10 Tallinnas Pühavaimu kirikus. Seejärel sängitatakse ta mulda Metsakalmistule abikaasa Andrese kõrvale.

Lääne Elu toimetus avaldab kaastunnet Anneli emale, vennale ja pojale.

„Head teed sul minna, armas Anneli!” kirjutab Lääne Elu.

Viimased uudised