Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Täna osales kaitseminister Kalle Laanet Brüsselis Euroopa Liidu kaitseministrite kohtumisel, kus arutati Venemaa agressiooni Ukraina vastu ning Soome ja Rootsi liitumist NATOga. Kohtumisel osalesid ka NATO asepeasekretär Mircea Geoana ja videosilla kaudu Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov.

„Ukraina peab selle sõja võitma ja Venemaa selgelt kaotama. Selle saavutamiseks on oluline, et Euroopa Liidu liikmesriigid jätkuvalt annaks Ukrainale igakülgset praktilist, sh sõjalist abi. Abi tuleb anda kiirelt, sest iga päev toob hukkunuid juurde. Eesmärk pole mitte rahu, vaid võit ja see on käes siis, kui Ukraina iseseisvus ja territoriaalne terviklikkus on taastatud,“ ütles kaitseminister Kalle Laanet.

„Tervitasin kaitseministrite kohtumisel ka Soome ja Rootsi kavatsust liituda NATOga. Need on ajaloolised sammud, mis ühest küljest näitavad selgelt, kuivõrd on Venemaa agressioon muutnud julgeolekumaastikku, kuid teisest küljest tugevdavad need otsused kogu alliansi julgeolekut,“ lisas Laanet.

Eesti kaitseministri hinnangul tuleks Euroopa Liidu tasemel töötada ka selle nimel, kuidas aidata kaitseinvesteeringute puudujääke leevendada.

„Euroopa Liit võiks pakkuda välja kaitseinvesteeringute programmi, mis aitaks täiendava finantsilise toe kaudu liikmesriike arendada ja hankida ühisel näiteks laskemoona,“ kommenteeris Laanet.

Lisaks kohtus kaitseminister Laanet Hispaania kaitseministri Margarita Roblesega, et arutada NATO Madridi tippkohtumise ettevalmistusi ja NATO idatiiva tugevdamist.

Viimased uudised