Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Eile sõitis Stockholmi sadamatest välja üle 45 NATO liitlas- ja partnerriigi sõjalaeva, märkides sellega rahvusvahelise suurõppuse Baltops 22 algust. Õppusest võtab osa ka kaks Eesti mereväe laeva.

„Eesti Mereväe jaoks on Baltops alati olnud oluline õppus, kuna see toimub sisuliselt meie koduvetes ning on ainuke nii pika ajaloo ja suure mastaabiga õppus, kus harjutatakse kõiki meresõjalisi distsipliine mille harjutamiseks väikeriigina meil tavaolukorras võimalused puuduvad,” ütles mereväe ülem kommodoor Jüri Saska.

Õppuse stsenaariumid hõlmavad dessantoperatsioone, pealveetõrjet, allveelaevade tõrjet, õhutõrjet, miinitõrjeoperatsioone, lõhkekehade hävitamist, mehitamata allveesõidukeid ja meditsiinilist reageerimist.

Õppus toimub 5-17. juunini ning seal osaleb 14 NATO liitlasriiki, kaks NATO partnerriiki, üle 45 laeva, enam kui 75 lennukit ja ligikaudu 7000 inimest.

Osalevad riigid on Belgia, Bulgaaria, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Läti, Leedu, Holland, Norra, Poola, Rootsi, Türgi, Ühendkuningriik ja Ameerika Ühendriigid.

Eesti mereväe laevadest osaleb õppusel miinijahtija EML Admiral Cowan Balti mereväeeskaadri (BALTRON) koosseisus ning EML Sakala NATO 1. alalise miinitõrjegrupi (SNMCMG1) koosseisus, mida juhivad omakorda Eesti mereväelased.

1972. aastal algatatud suurõppus Baltops on iga-aastane rahvusvaheline õppus, mis näitab NATO pühendumist rahu ja julgeoleku taseme edendamisele piirkonnas. Eesmärk on suurendada osalevate riikide paindlikkust maa-, õhu- ja mereväe ühendoperatsioonide läbiviimisel Läänemere regioonis.

Viimased uudised