Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna, 29. septembril lõppes Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonnas kümme päeva kestnud õppus Ussisõnad, millel maakaitserühmade koosseisu arvatud reservväelased harjutasid oma kodukandi kaitsmist.

„Kõige suurem panus olete teie ise, teie kaitsetahe,” ütles Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna ja Pärnumaa maleva pealik kolonelleitnant Raigo Paimla täna pärastlõunal peetud pidulikul rivistusel oma kõnes õppusel osalejatele. „Oleme oluliselt rohkem võimelised kaitsma oma kodu ja peret, Pärnumaad ja Eestit. Teie tahe on uskumatult suur, seda kinnitas ka lõppenud õppekogunemine!”

Lisaks tunnustas kolonelleitnant Paimla kõiki õppusel osalenuid nende pühendumise ning innukuse eest täiendada end erialaste teadmiste ja kogemustega ning ja avaldas tänu ka kõigile õppusel osalenute peredele.

Kümme päeva kestnud õppuse käigus värskendasid Lääne maakaitseüksused oma sõjalisi baasteadmisi, treenisid laskeoskust, rajasid kontroll-läbilaskepunkte ja harjutasid varitsusi.

„Õppusel viibides ei tulnud töömõtteid meeldegi,” ütles õppusel osalenud reservväelane nooremseersant Mario Meltsa, kes värskendas teadmisi Soontagana malevkonna ridades. „Instruktorid olid väga pädevad, andsid meile ülesandeid ja kogu korraldus sujus probleemideta. Põnev oli vaadata, kuidas kokku harjutamine toimib ja näed suuremat pilti. Ja muidugi põnev oli seegi kui palju kirevaid inimesi pannakse sellise õppuse ajal ühtemoodi riidesse.”

Täna oma varustuse tagastanud ja koju sõitnud Lääne maakaitseringkonna allüksuste juhid formeerusid juba 20. septembril ja reakoosseis 23. septembril. 29. septembrist alates jätkub õppus Lõuna maakaitseringkonna reservväelaste formeerimise ja väljaõppega.

Õppusel osalenud maakaitseüksuse liikmetel on võimalus astuda Kaitseliidu liikmeks, et olla rohkem kaasatud oma üksuse tegevustesse ning hoida oma väljaõppetaset kõrgemal.

Õppus Ussisõnad on Eesti ajaloo suurim reservväelaste väljaõpetamisele keskenduv õppekogunemine. Kuue nädala jooksul oodatakse õppusele ligi 10 000 reservväelast, kes määrati 2022. aasta jooksul maakaitseüksuste koosseisu. Õppus Ussisõnad jätkub Lõuna maakaitseringkonnas kuni 8. oktoobrini.

Viimased uudised