Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Vaata, kes hääletasid automaksu poolt, kes vastu (kliki pildil)

Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

La Laguna Tenerife, piltilusatelt Kanaari saartelt pärit korvpalliklubi kogub Euroopa tiimide seas kuulsust – nad on leidnud oma tee professionaalsesse korvpalli. Tagasihoidlikust tiimist rahvusvaheliste trofeedeni, on klubi tõus olnud märkimisväärne. Nüüd, kui Eesti korvpallur Henri Drell on nendega liitunud, on Eesti kossufännide pilkudel põhjust pöörduda Tenerife korvpalli uuele peatükile.

La Laguna Tenerife: väiksest klubist Euroopa tegijaks

Eesti korvpallifännidel on uus põhjus pöörata pilk Kanaari saarte poole. La Laguna Tenerife pole vaid saanud üheks lugupeetavamaid klubisid Hispaania ja Euroopa korvpallis, vaid on avanud oma uksed ka Eesti talentidele. Henri Drell, mitmekülgne Eesti korvpallur liitus klubiga ning uus peatükk algas nii tema karjääris kui tiimi loos, kes on korduvalt igasuguseid ootuseid ületanud.

Klubi on tänapäeval ka Eesti spordifännide huviorbiidis, suuresti tänu Henri Drellile, kelle teekonda on laialdaselt jälgitud spordimeedia kajastustes, nagu see artikkel. Kindlasti tasub aga lähemalt keskenduda klubile endale ja sellele, kuidas Kanaari saarte väikesest meeskonnast sai üks Euroopa korvpalli tõelisi hiige.

Kogukonnavaimust sündinud klubi

La Laguna Tenerife asutati aastal 1939 San Cristobal de La Lagunas, Tenerifel – linn, mis oli pigem tuntud oma koloniaalarhitektuuri kui korvpallihiidude poolest, kuid mis on muutumas. Varajastel aegadel oli klubi sügavalt juurdunud just kohalikku kogukonda, olles pigem hobikorras harrajastajad kui professionaalne klubi. Palju aastaid jätsid Hispaania mandriklubid Tenerife korvpalli varju, kuid huvi ja kirg korvpalli vastu saarel kasvasid järjepidevalt ning kohalike mämngijate, treenerite ja fännide pühendumus arenes millekski enamaks.

Mured, tagasilangused ja püsiv edasiminek

Klubi veetis pikki aastaid pigem alamatel tasemetel mängides, 1970-ndatel ja 1980-ndatel oli klubi juba teise taseme liigades, kuid neil oli tihti majanduslikke ja logistilisi raskuseid, mis saarel asuva klubiga paratamatult kaaslevad. Suur läbimurre toimus aastal 1985, kui klubi sai esimest korda Hispaania tipptasemel, Liga ACB hulka, aga see edu ei kestnud kaua. Piiratud ressursside ja infrastruktuuri tõttu kestis see vaid paar hooaega. See muster kordus veelgi – hetked tipus ning siis taas madalamale. Olenemata neist tagasilöökidest loodi sellega kasvupind tulevikule. Investeeringud noorte arengusse ja tugev organisatsioonikultuur hoidsid klubi elus ka siis, kui teised tahtsid alla anda.

Pöördepunkt: tagasi Liga ACB-sse

Tõelised muutused leidsid aset varastel 2010-ndatel. Tol ajal oli neil parem juhtkond ning tugevam majanduslik toetus, tänu millele edutati Tenerife aasta 2012 hooajaks taas Liga ACB-sse. Tol ajal polnud eesmärk vaid ellujäämine, vaid jätkusuutlik konkurentsivõime. Klubil oli selge strateegia: endale nime teinud tähtede jahtimise asemel keskendus klubi kogenud mängijatele, keda suured tiimid nii väga ei tahtnud ning neile lisaks initsiatiivikad noored talendid. Nutika värbamise, tugeva taktilise distsipliini ja kogukonna toetuse abil loodi tõeliselt stabiilne meeskond. Alates 2010-nda keskpaigast oli Tenerife Hispaania tippliigas ning lõpetas regulaarselt edetabeli keskel või paremalgi kohal – uskumatu sooritus tagasihoidliku algusega klubile.

Triumf Euroopas

Nad saavutasid edu ka Euroopa tasandil. Aastatel 2016-2017 võttis klubi osa korvpalli meistriliigast – FIBA korraldatud võistlus alternatiivina EuroLeague’ile. Kõiki ootusi ületades võitis Tenerife 2017 meistriliiga tiitli kodumurul, võites Türgi võimsat Banviti finaalis. See asetas klubi edukalt Euroopa korvpallikaardile. See ei olnud ühekordne juhus, Tenerife võitis uuesti meistriliigas aastal 2022, näidates oma püsivust rahvusvahelisel tasandil. Lisaks sellele võitsid nad kolm korda ka FIBA kariak (2017, 2020 ja 2023). Huvilised saavad selle kohta lisa lugeda korvpalli meistriliiga veebilehelt. Nii jõudis Tenerife ühe paremini hallatud klubi tiitlini, võimeline võitma ka suurema eelarvega meeskondi.

Liga ACB – võistlused eliidi seas

Viimastel aastatel on Tenerife pidevalt Liga ACB esiklubide seas olnud. Kuigi nad ei jõua alati esineliku hulka, nagu gigandid Real Madrid, FC Barcelona või Baskonia, kvalifitseerub Tenerife sageli finaalidesse ja Copa del Rey jaoks. Klubi on oma mängus väga strateegiline – keskendutakse palli liigutamisele, kolmepunktivisetele ja tugevale kaitsele. Pikaajalise treeneri Txus Vidorreta käe all on Tenerife saanud meeskonna maine, kellega ei julge silmitsi seista. Tiimi võtmemängijad on viimastel hooaegadel olnud näiteks Marcelinho Huertas, Giorgi Shermadini ja Sasu Salin – kõik kogenud professionaalid, kellele Tenerife distsipliini all hästi läinud.

Uus peatükk: Hendri Drell liitub saareklubiga

Eesti korvpalli jaoks on Hendri Drelli liitumine La Laguna Tenerifega 2024/2025 hooajal oluline etapp. 24. aastane Drell toob meeskonda sportlikkust, pikkust ja mitmekülgsust. Drell, kelle areng on toimunud Saksamaal, ning kes on mänginud nii Itaalias kui USA-s on andnud märki valmidusest mängida Euroopa tipptasandil ning Tenerife hindab tema talenti. Drell suudab kaitsta erinevaid asendeid, joosta ning ka kaitsemängus osav olla, mis sobib hästi Tenerife struktureeritud, ent paindliku süsteemiga. Eesti mängija jaoks pole Liga ACB-s osalemine ning Euroopa turniiridel osalemine vaid tema karjääri perspektiivist märkimisväärne, vaid on uhke hetk tervele Eesti korvpallimaastikule. Tema tegemisi ei jälgi vaid Tenerife fännid,vaid ka Eesti korvpallikogukond. Tenerife on meeskond, millel tasub silma peal hoida.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!

Viimased uudised