Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ukraina võib sõrmenipsust vallutada Transnistria. Kuvatõmmis

Venemaa tahab enne 9. maid vallutada Moldova, aga Ukraina on valmis appi tulema. Asjast rääkis Ukraina presidendi nõunik.

Venemaal liigub info, et järgmisena tahetakse vallutada Moldova pealinn Kišinjov, ütles saates Feigin Liveesinenud Ukraina presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš.

Nõuniku sõnul on Moldova idaosas Vene kontrolli all olevas Transnistria piirkonnas oodata Vene provokatsioonide arvu suurenemist. Pärast seda võidakse sinna Vene väed sisse viia ja ühtlasi vallutada kogu Moldova.

Arestovõtši sõnul ei saa aga Vene pool seal tegutseda ilma Ukraina vastava loata. Seda luba aga pole kavas anda.

Arestovõtš ütles, et aktiivsus Transnistria piirkonnas näitab, et Venemaa on võtnud ette uue suuna. Täielikud idioodid, ütles selle peale Arestovõtš.

Venemaal on Transnistrias 5000-7000 võitlejat. See võib olla Moldova jaoks probleemiks. Moldova saab aga Arestovõtši sõnul pöörduda abi saamiseks Ukraina poole. Teine võimalus on abi saada Rumeenialt.

Ukraina võib vabastada Vene kontrolli alt Moldova idaosa Transnistria piirkonna, kui Moldova vastava soovi esitab, ütles Arestovõtš.

Saatejuht Mark Feigini küsimusele, kui palju läheb vaja sõjalist jõudu, et hõivata Transnistria keskus Tiraspol, vastas Arestovõtš, et sellega saadakse hakkama. Arestovõtš tegi käega mõned sõrmenipsud ning lisas: „Ja enam ei ole.”

Viimased uudised