Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Ukrainas viibivatele USA kodanikele on antud soovitus lahkuda riigist 24-48 tunni jooksul, et Venemaa rünnak võib alata iga hetk.

Samalaadne soovitus on antud Briti kodanikele, kel palutakse lahkuda, kuni veel saab, vahendab Daily Mail.

USA president Joe Biden pidas täna reedel konverentsikõne liitlaste esindajatega. Konverentsikõnes osalesid Saksa liidukantsler Olaf Scholz, Suurrbritannia peaminister Boris Johnson, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen, Prantsuse president Emmanuel Macron, NATO peasekretär Jens Stoltenberg, Poola president Andrzej Duda ja mitmete teiste Euroopa riikide juhid, vahendab New York Times.

Praeguse seisuga pole Vene president Vladimir Putin veel Ukraina ründamise otsust teinud, aga selleks on kõik ettevalmistused tehtud. Rünnak võib alata iga hetk.

Võimalik on välkrünnak Ukraina pealinna Kiievi peale. See algab tõenäoliselt õhurünnakuga, mistõttu on riigist lahkuda keeruline.

Venemaa on eitanud Ukraina ründamise plaani, samas on Ukraina piiri äärde koondatud üle 100 000 sõjaväelase. Holland, Jaapan ja Lõuna-Korea on soovitanud oma kodanikel samuti Ukrainast lahkuda.

Viimased uudised