Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis

Uus-Meremaal, kus valitseb koroona suhtes null-tolerants, tuvastati ühel mehel nakatumine pealinnas Aucklandis. See oli esimene riigisisene juhtum viimase poole aasta jooksul. Selle peale läks terve riik kohe lukku.

Nakatunud 58-aastane mees pole teadaolevalt kusagil välismaal käinud. Ametivõimude hinnangul on tegemist kergesti leviva nn Delta mutatsiooniga, vahendab BBC.

Auckland läks lukku 7 päevaks, ülejäänud riik 3 päevaks. Mereäärne Coromandeli linn, kus mees oli käinud on samuti lukus 7 päeva.

Lukkupanek tähendab Uus-Meremaal seda, et avatuks jäävad ainult toidupoed. Koolid ja muud asutused suletakse. Kodust tohib lahkuda ainult äärmisel hädavajadusel.

Uus-Meremaa peaminister Jacinda Ardern ütles, et riik on selleks valmis ja ainult karmide abinõudega saab vältida äärmiselt ohtliku Delta levikut riigis. Arderni sõnul on mujal maailmas näha, mida Delta tähendab, ainus võimalus on see peatada.

Uus-Meremaa on siiani koroonast suhteliselt puhtalt välja tulnud. 5 miljoni elanikuga riigis on tuvastatud kokku vaid 2500 koroonaga nakatumist ja 26 koroonasurma. Eestiga võrreldes on see praktiliselt olematu kogus.

Uus-Meremaal on praeguseks vaktsineeritud vaid 20 protsenti elanikest.

Viimased uudised