Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Ukraina kavandab suurt vastupealetungi Venemaa vastu juuni keskpaigas. Sellest rääkis Ukraina presidendi nõunik Aleksei Arestovõtš.

Arestovõtš ütles saates Feigin Live, et mai lõpuks – juuni alguseks saabub Ukrainasse Lääne relvastust sellises koguses, mis võimaldab mõjutada sõja käiku.

Juuni keskpaigaks on Ukraina valmis alustama vastupealetungi, ütles Arestovõtš. See tähendab, et sel ajal võib toimuda suur pealetung.

Arestovõtš ütles, et Venemaa juba valmistub selleks ja on hakanud kiirkorras välja õpetama kutsealuseid ajateenijaid, kes võeti teenistusse 1. aprilli kutsega. Nad on läbinud esmase väljaõppe 1. juuniks ja arvatavalt paisatakse nad Lääne relvade vastu.

Arestovõtš ütles, et ta soovitab kõigil ajateenijate vanematel ja vanavanematel mõelda, mis siis saama hakkab. Võibolla pole sellist sõda neile vaja.

Arestovõtš ütles relvajõudude olukorda kommenteerides, et praegu on välja kujunenud omapärane olukord, kus Ukrainal on piisavalt võitlejaid, aga puudu relvastust. Venemaal on vastupidi: puudu on võitlejaid, relvastust on praegu piisavalt.

Arestovõtši sõnul on isegi välismaal imestatud, et kui Ukrainal on mitusada tuhat võitlejat, kuidas ei suudeta Venemaast jagu saada. Põhjus on selles, et Venemaal on rohkem lennukeid, suurtükke ja rakette. Venemaal on relvastust rohkem, kuna majanduslikult on Venemaa Ukrainast üle.

See on põhjus, miks Ukraina on soovinud Läänelt relvastust ja Lääs on otsustanud lõpuks relvastust anda.

Viimased uudised