Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan ütles, et ei soovi näha Soomet ega Rootsit NATO-s. Erdogan põhjendas seda asjaoluga, et nii Soome kui Rootsi suhtuvalt soojalt mitmetesse terroriorganisatsioonidesse ning Rootsis on mõned terroristid isegi parlamendis.

Erdogani sõnul ei taha Türgi korrata sama viga kui siis, kui Kreeka võeti NATO-sse.

Erdogani väitel on Põhjamaad nagu terroristide võõrastemaja. Ta viitas eelkõige kurdide organisatsioonile PKK ja selle liikmetele. Sellega seoses viitas Erdogan küll Rootsile ja Hollandile, aga mitte Soomele.

Erdogan ütles Türgi meediale, et terroriorganisatsioonid PKK ja DHKPC on loonud pesa Rootsis ja Hollandis ning on isegi nende riikide parlamentides.

Soome president Sauli Niinistö on varem öelnud, et suhtles Erdoganiga ja Erdogan oli olnud Soome liitumise poolt, vahendab MTV.

Ukraina kriisi puhul on Türgi soovinud jääda neutraalseks. Türgi on seni toetanud NATO laienemist pärast organisatsiooni loomist 70 aastat tagasi.

Soome ja Rootsi vajavad NATO-ga liitumiseks kõigi 30 liikmesriigi toetust. Soome juhtkond teatas eile neljapäeval, 12. mail, et pooldab liitumist NATO-ga.

Viimased uudised