Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

töötud

Kahtlustuse kohaselt on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele tööajatele töötasu hüvitist. Tööle on vormistatud inimesi, kelle andmed on kahtlustuse kohaselt mõnel juhul ka inimeste käest ostetud.

Töötukassale on laekunud ka vihjeid, kirjeldatakse raha lubamist selle eest, et võimaldatakse kasutada oma isikuandmeid töötasu hüvitise taotlemiseks läbi ettevõtte, kus tegelikult konkreetsed inimesed pole töötanud.

Summa, mida on üritatud erinevate taotluste kaudu välja petta on hinnanguliselt 100 000 eurot. Töötukassa pole raha välja maksnud. Kogutud tõendid sellise tegevuse kohta esitas töötukassa eile pärastlõunal Põhja Ringkonnaprokuratuurile.

Töötukassa tuletab inimestele meelde, et isikuandmeid ei tohi teistega jagada.

Kokku on tänase seisuga töötukassa töötasu hüvitist välja makstud ligi 229 miljonit eurot.  Hüvitist on saanud 136 000 inimest. Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.

Ringkonnaprokurör Heleri Randma kommentaar:

Alustasime Töötukassa poolt esitatud kuriteoteate pinnalt kriminaalmenetlust, et selgitada, kas Töötukassale esitatud hüvitisi on taotlenud ka ettevõtted, kellel selleks alus puudus või kas on esitatud valeandmeid. Kohtusime Töötukassaga juba eriolukorra ajal, et rääkida võimalikest pettustest, mille abil püütakse eriolukorra leevendamiseks välja töötatud abimeetmeid ebaausalt ära kasutada.

Õiguskaitseasutuste jaoks on oluline, et toetused jõuaksid neile, kelle jaoks see on päriselt vajalik. Paraku näeme oma kogemuse pealt, et igasuguste toetuste jagamisega esineb oht, et toetusi üritatakse ka välja petta. Tänaseks ongi taolise kahtluse uurimiseks esimene kriminaalmenetlus alustatud.

Viimased uudised