Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuupalk

Swedbanki juht Birgitte Bonnesen on varem kinnitanud, et pank ei ole seotud rahapesupärandiga Baltimaades, aga panga juhile varem saadetud salajane siseraport kinnitab vastupidist.

Nimelt kinnitab pangajuhile 2018. aasta septembris saadetud raport seda, millest Rootsi rahvusringhääling on kirjutanud. Raport näitab, et kahtlased kliendid Swedbankis ja Danske pangas vahetasid üksteise vahel kokku 95 miljardit rootsi krooni ehk ligi 9 miljardit eurot, edastab Postimees.

Ehkki Rootsi suurpanga Swedbanki tippjuhtkond on varem korduvalt avalikult kinnitanud, et neil pole olnud rahapesukahtlusega ettevõtteid kliendiks ning nad pole olnud rahapesuskeemidega kuidagi seotud, paljastas Rootsi rahvusringhäälingu SVT veebruaris, et läbi Swedbanki kontode voolas vähemalt 5,8 miljardi USA dollari jagu kahtlast raha.

Rootsi rahvusringhäälingu SVT uurivad ajakirjanikud analüüsisid andmeid viimase viie kuu jooksul. Andmekogu hõlmab aastatel 2007 – 2015 toimunud ülekandeid, kus üheks osapooleks oli Danske Banki Eesti filiaalis asuv konto. See puudutas otseselt Eesti pangandust, sest kõik Swedbanki tehingud toimusid panga Balti harudes.

Varasemalt on Swedbanki juhatus eitanud täielikult seotust rahapesuskandaalidega. „Ükski nendest ettevõtetest, kelle nimi on rahapesuga seoses avalikuks tulnud, ei ole Swedbanki klient olnud ei praegu ega minevikus,” väitis Swedbanki juhatuse esimees Birgitte Bonnesen Bloombergile mullu sügisel, „ja kõige olulisem asi on, et oleme Balti riikides jaepank.”

Nüüd selgus, et tegelikult Bonnesen teadis sellistest tehingutest.

Kommentaarid

Viimased uudised