Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuupalk

Swedbanki tippjuhtkond varjas USA uurijate eest informatsiooni kahtlaste klientide ja ülekannete kohta.

Ülekanded näitavad, et USA presidendi Donald Trumpi endine kampaaniajuht Paul Manafort sai Swedbanki kaudu ligi miljon dollarit musta raha, mis kanti üle Ukraina endise presidendi Viktor Janukovitšiga seotud varifirma kaudu, edastab Rootsi rahvusringhääling SVT.

Balti riikide pangaleke näitab, et läbi Swedbanki on asju ajanud üle saja Panama õigusbüroo Mossack Fonsecaga seotud ettevõtte. Nende hulgas on Swedbanki ja Danske Banki kliendid.

Üks neist klientidest on kurikuulus Vene oligarh Iskander Mahmudov, kes koos teise oligarhiga kontrollisid enam kui 200 ettevõtet, millel olid kontod Swedbankis. Neist umbes 20 esindas Mossack Fonseca.

SVT materjalis tõuseb esile üks eriti kahtlane ülekanne, millega liikus Mahmudovile 137 miljonit dollarit. Raha saadeti Küprose ja Swedbanki kaudu Balti riikides oligarhi firmale Briti Neitsisaarte maksuparadiisis. Kui aga Swedbank USA pangajärelvalve kirjale vastas, teatas pank, et neil on Mossack Fonsecaga seotud kliente ainult Rootsis ja Norras. Samuti teatas Swedbank: „Pank ei tuvastanud põhjuseid kahtlustada rahapesu.”

Seega otsustas Swedbank SVT teatel varjata kogu informatsiooni oligarh Mahmudovi ja tema partneri, kahtlustatava rahapesu ning enam kui saja firma kohta Balti regioonis, mida saab seostada Mossack Fonsecaga.

USA demokraadist kongresmen Jim McGovern hoiatas, et tagajärjed võivad Swedbanki jaoks kulukad olla.

SVT paljastab lisaks sellele, et suure summa musta raha sai Swedbanki kaudu Trumpi endine kampaaniajuht Manafort. Makse tehti varifirma Vega Holding Limited kaudu, mida kasutati varem kahtlustatavaks altkäemaksu andmiseks Janukovitšile.

2012. aasta 20. veebruaril kandis ettevõte Inlord Sales LLP ühe Manaforti firma, Actinet Trading Limited kontole Küprose pangas 999 987 dollarit. Inlord Sales on seotud Vega Holdinguga. Raha, mille Manafort sai, ei deklareeritud kunagi USA võimudele.

Asjast kirjutas Delfi.

Svarta pengar skickades via Swedbank – till Trumps dömde kampanjchef

Ukrainas förre president Viktor Janukovytj betalade stora summor till Donald Trumps förre kampanjchef Paul Manafort, via hemliga bankkonton i skatteparadis. Uppdrag granskning och SVT Nyheter kan nu avslöja att motsvarande sju miljoner kronor av de svarta pengarna har överförts via Swedbank.

Viimased uudised