Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kuupalk

Mõjukas Briti väljaanne Financial Times kirjutas, kuidas Balti riikide finantsinspektsioonid kardavad, et Rootsi pangad lasevad rahapesuskandaalide peale meie turult jalga.

Swedbank Eesti juht Robert Kitt ütles selle peale, et tema hinnangul Eesti majandus toimib. „Meie roll on Eesti majandust finantseerida ja plaan on jätkata. Alati on riske, kuid meie kavatseme igatahes jääda. Swedbank on alati öelnud, et meil on neli turgu – Rootsi, Eesti, Läti ja Leedu – ja seda pole minu teada plaanis muuta,” ütles Kitt intervjuus Postimehele.

Rootsi pankade Baltikumist lahkumise kohta ütles Kitt, et see on puhas spekulatsioon. „Ma ei oskagi sellist spekulatsiooni rohkem kuidagi kommenteerida,” märkis ta.

Baltic regulators fret that scandal could drive Nordic banks away

However bad a spiralling money laundering scandal has been to the three Baltic countries, it could get even worse. Financial regulators in Estonia and Latvia told the Financial Times they were afraid Swedish banks – which dominate both headlines on money laundering and their banking systems – could withdraw from the region, just as Danske Bank and Nordea have already done amid dirty money allegations.

Kommentaarid

Viimased uudised