Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänasest Eesti Ekspressi loost nähtub, et Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige Rainer Vakra on oma poliitikukarjääri rajanud valele: nimelt on Vakra plagieerinud oma 2002. aastal kirjutatud lõputöö üks-ühele Säästva Eesti Instituudi (SEI) raportitest.

Rainer Vakra plagiaadiuudis pahandab roheliste erakonna juhti Züleyxa Izmailovat. Izmailova tõdeb, et Vakra ei ole riigikogu keskkonnakomisjoni juhtides riigile kasu toonud, hoopis vastupidi.

Izmailova märgib sotsiaalmeedias, et ei heida Vakrale ette võimalikku kõrghariduse puudumist, vaid valelikkust ja ebaeetilist käitumist, keskkonda st meie kõigi elusid ja tulevikku puudutavates küsimustes.

Eesti Ekspressi loos on öeldud „Vakra on ehitanud oma poliitikurenomee üles keskkonnaeksperdi kuvandile. Tema keskkonnaeksperdi kuvandi alus on aga loomevargus, kopeerimine ja teiste töö enda nime all esitamine.”

Samas pole Vakra minu hinnangul kunagi keskkonnateemadel veenvalt esineda suutnud ja jätnud pealiskaudse ning isegi ignorantse mulje, väidab Izmailova.

Vakra on Izmailova väitel aastaid etendanud riigikogu keskkonnakomisjoni juhtimist, keskkonnale kasu toomata. Vastupidi, sealtkaudu on silma paistnud sotside keskkonna-alane kahepalgelisus ehk rohepesu, kuidas sõnades öeldakse üht, aga tegudes teist.

Näidetena saab tuua paari aasta tagused põlevkivi kaevamahtusid suuurendava eelnõu 43SE, keskkonnale kahjuliku jäätmeseaduse muudatuse ja metsade ökosüsteemi kahjustava metsaseaduse. Rääkimata keskkonnaaktivistide petitsioonidest, mis Vakra laualt edasi ei liikunud. Veel mõned kuud tagasi rääkis sama mees suurel õhinal keskkonnaameti ja keskkonnainspektsiooni liitmisest, mis oleks teadlike ja meie tulevikust hoolivate inimeste seisukohti arvestades keskkonnakaitsmise mõttes suur tagasiminek, kirjutab Izmailova.

„Hoolimiseks ei pea diplomit omama, küll aga ootaks keskkonnakomisjoni esimehelt puhast südametunnistust!”

Kommentaarid

Viimased uudised