Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome peaminister Sanna Marin. Foto: Soome valitsus

Soome pannakse kolmeks nädalaks lukku 8. märtsist kuni 28. märtsini, ütles peaminister Sanna Marin täna neljapäeval, 25. veebruaril toimunud pressikonverentsil.

Tegemist on sisuliselt samalaadse eriolukorraga, nagu kehtestati eelmise, 2020. aasta kevadel. Kasutatakse distantsõpet gümnaasiumides, kutsekoolides ja põhikooli lõpuklassides. Noorte huvitegevus peatatakse.

Samuti tehakse ettepanek söögikohtade sulgemiseks. Söögikohad jäävad siiski avatuks piirkondades, kus on koroona levik baastasemel.

Piirkondades, kus koroona levib rohkem, kehtestatakse 6 inimese kogunemispiirang.

Marin põhjendas piirangute kehtestamist koroona Briti mutatsiooni levikuga. Briti mutatsioon levib varasematest variantidest kiiremini, samuti võib see olla tervisele ohtlikum.

Soome valitsusele esitati täna neljapäeval, 25. veebruaril küsimus, miks kehtestatakse karmid piirangud, kui koroona olukord on Euroopa Liidus kõige parem.

Peaminister Sanna Marin ütles, et Soome olukord ongi hea seetõttu, et Soome on kehtestanud õigeaegsed piirangud, mistõttu on välditud sellist hullu olukorda nagu mujal Euroopas.

Sama kinnitasid siseminister Maria Ohisalo ja teatus- ja kultuuriminister Annikka Saarikko. Ohisalo ütles, et Soomes on kavas kõigepealt taastada koolide tegevus. Saarikko ütles, et kui Soomes piiranguid ei kehtestata, siis pole võimalik head olukorda säilitada ja varsti ollakse samas olukorras nagu mujal Euroopas.

Kommentaarid

Viimased uudised