Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome valitsus otsustas täna lasta reisimine vabaks alates esmaspäevast, 15. juunist Eesti ja teiste Baltimaadega. Nendesse riikidesse võib edaspidi sõita ilma karantiini nõueteta.

Lisaks Baltimaadele saab Soomest esmaspäevast alates vabalt sõita Norrasse, Taani ja Islandile. Rootsiga veel piiri avada ei saa, ütles siseminister Maria Ohisalo.

Välisminister Pekka Haavisto ütles, et otsusest on teavitatud teiste riikide juhtkonda ning Baltimaades võeti Soome otsus rõõmuga vastu. Haavisto ütles samas, et soomlastel on soovitav vältida tarbetut reisimist. Rootsi olukorda jälgitakse ja ollakse ühenduses Rootsi juhtkonnaga.

Soome transpordi- ja kommunikatsiooniminister Timo Harakka ütles, et praegune avamine on „Baltimaad pluss”, aga peale jaanipäeva on kavas uuesti asi üle vaadata ja siis võib otsus olla „Schengen miinus”. See tähendab, et juuli algusest võib tulla võimalus reisida laiemalt Euroopasse. See on oluline lennufirma Finnairi jaoks.

Seni oli Soomes lubatud Eestiga vaid tööalane ja muu vältimatu reisimine. Soome naastes tuli järgida kahe nädala pikkust vabatahtlikku karantiini. Eesti lasi Soome reisimise vabaks 1. juunil, siis kadus ka karantiini nõue Soomest naasmisel.

Rootsist võib tulla Soome, kui Soomes on kinnisvara või sugulastele külla, aga siis peab järgima karantiini reegleid.

Viimased uudised